Skip to Content

Monday, April 23rd, 2018

Giotta.cz

Obecný magazín

Co vám nabízí oblast Devon?

Co vám nabízí oblast Devon?

Closed
by Duben 10, 2018 Služby

Cestou necestou Národními parky Dartmoor a New Forest
Jihovýchodní Anglie proslula panenskou přírodou. Místa si stále udržují dotek minulosti. Ať už se jedná o tu kulturní (divadelní představení na vrcholku útesu v divadle MinackTheatre) či přírodní (pěší nebo jezdecká výprava po blatech a skalnatých útvarech zvaných Tors na území Národního parku Dartmoor).
Míle cyklistických stezekmíjející staré pokroucené duby vedou lesem i vesničkami s tradičními domy a doškovými střechami. Tam vždy s úsměvem podají radu místní obyvatelé a nabídnou třeba tradiční koláč se smetanou nebo zapečený guláš v těstíčku. Do těchto míst nemají vozidla povolen vjezd.
maják u moře
Všudypřítomní poníci jsou rájem nejen pro milovníky koní. Možnost vyjížděk přes řeku, lezení po stromech, šplhání po lanech, zdokonalování se v umění přežít v divočině, to jsou hlavní lákadla pro příznivce pobytu v přírodě národním parku Dartmoor.
Ve věcech dopravních předpisů to není složité. Vždy má přednost jezdec na koni či zvíře, pak pěší, cyklista a až nakonec motorové vozidlo. Krávy či jiný dobytek líně se povalující na cestě nejsou ničím neobvyklým. V tu chvíli se svět zastaví a účastníkům dopravního provozu nezbývá než počkat a čas si připomenout, jak je toto místo okouzlující. Klid a pohoda zde čiší ze všech okolních zelených luk.
Devonské hrabstvínezapomíná na rekreační sportovce, a vytvořilo tak možnost jet na kole pouze v jednom směru a zpět vzít kolo s sebou do vlaku. Výnos z tohoto nápadu přispívá na zotavení po prodělání slintavky či kulhavky v celém kraji. Cílem je usilovat o další stezky, které zde nalákají turisty. Tímto se také zlepší kvalita ovzduší. Osobních aut zde uvidíte poskromnu. Celé pobřeží je pokryto železnicí, kterou využívá velká část populace i turistů.
mount edgcumbe dům
V národním park New Foreststojí jediný funkční přílivový vodní mlýn v Británii. Díky tomu je opět kousek ušetřeno přírodě. Do New Forest se vydávají táborníci, avšak stan mohou rozbít pouze na území nějakého kempu.
O něco dál na sever ležící Národní park Exmoor skýtá ideální podmínky pro pěší turisty.

Co vám nabízí oblast Devon?
4 (80%)1
Previous
Next