Skip to Content

Monday, October 23rd, 2017

Giotta.cz

Obecný magazín

Jak vyčistit okna do pěti minut

Jak vyčistit okna do pěti minut

Closed
by Srpen 28, 2017 Domov

Mytí oken a žaluzií bývá v mnoha domácnostech úkon, který se odkládá na co nejpozdější dobu. Nemusí vás však nutně sebrat všechny zbytky sil a ani vás nutně nezruinuje. Vystačíte si s vodou, stěrkou, prostředkem na nádobí a octem.

okna

1.       Začněte s rámy
Než se vrhnete do samotného umývání skel, začněte rámy. Postačí vám k tomu vlhká utěrka či houbička namočená ve vlažné vodě, ve které může být trocha saponátu. Svou pozornost zaměřte na kliku a její okolí. To jsou totiž místa, která častým používáním nejvíce trpí na špínu.

2.       Teď přijdou na řadu skla
Jakmile jsme hotový s rámy, můžeme se vrhnout na mytí skel, nejdříve ale nezapomeňte vyměnit vodu. Stačit vám bude obyčejná utěrka z mikrovlákna, namočíte a okno důkladně umyjete. Pokud preferuje rady našich babiček, za zmínku stojí rozhodně ocet, který skvěle odmašťuje i leští. Stačí jej přidat trochu do vody. Jakmile máte hotovo, můžete přejít k poslednímu kroku.

mytí oken

3.       Nakonec ještě leštění
Pokud už máte rámy i skla řádně umyté, nezbývá než je vyleštit. Babské rady sice tvrdí, že k tomu jsou ideální noviny, ale lépe uděláte, pokud si pořídíte speciální utěrku na sklo z mikrovláken. Pokud by okna přeci jenom ještě potřebovala vyleštit, použít můžete nejrůznější čističe na sklo. Stačí jen dostříkat a doleštit.

Jak na žaluzie?
Pokud máte doma žaluzie, tak ani ty bohužel nesmíme opomenout. Čištění žaluzií není příliš populární činnost. Zabere spoustu času a efekt není příliš vidět. Existuje ale několik metod, jak žaluzie čistit.

·         Nejpracnější
Namočte si hadřík a stírejte prach na každé lamele zvlášť. Vyčistíte je sice krásně, ale zabere vám to velké množství času. Do vody vždy přidejte trochu octa anebo čisticího prostředku. Činnost urychlíte, pokud si na ruce navlečete ponožky. Jednu namočíte a umýváte jí žaluzie, druhou, suchou, je hned sušíte.

žaluzie

·         Nejrychlejší
Mnohem rychlejší cestou je pořídit si speciální kartáček na čistění žaluzií. Můžete je čistit na sucho i na mokro, ale hlavně jím leštíte několik lamel naráz – jde totiž o několik kartáčků nad sebou.

Jak vyčistit okna do pěti minut
Ohodnoťte příspěvek
Previous
Next
Continue Reading »

">