Skip to Content

Tuesday, June 19th, 2018

Giotta.cz

Obecný magazín

Jihočeská pohádková města

Jihočeská pohádková města

Closed
by Duben 10, 2018 Cestování

Jestliže máte rádi jižní Čechy, možná už jste navštívili dvě města, která rozhodně stojí za návštěvu. Jedním z nich je Telč. Už jen pohled na malebné náměstí každého návštěvníka utvrdí v tom, že je toto město zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO právem.
domy v Telči

§  Náměstí Zachariáše z Hradce je prostě pohádkové.
§  A určitě právě z tohoto důvodu se také město do pohádky dostalo.
§  A to hned do jedné z našich nejznámějších.
Pyšná princezna se tu natáčela už roku 1951, ale dodnes má tradičně na Vánoce mnoho diváků.Uplynuly tři roky a Telečští mohli v ulicích svého města potkávat takové herce jako byli pánové
–         Jaroslav Marvan
–         Oldřich Nový
–         Josef Bek
–         František Kovařík a další, kteří účinkovali ve filmu „Hudba z Marsu“.
A pokud měli štěstí, zahlédli roku 1954 i krásnou Krasomilu.Po dalších deseti letech (1964) čekali filmaři na chvíli „Až přijde kocour“. A čekání s Vladimírem Menšíkem, Jiřinou Bohdalovou, Vlastimilem Brodským a dalšími představiteli tohoto filmu, určitě nebylo nudné. A tak bychom mohli pokračovat dál – „Svatby Petra Voka“, „Nezralé maliny“, „Jak se budí princezny…“
náměstí v Telči

Slavonické slavnosti

Slavonice jsou sice městem malým, ale pouze svou velikostí a počtem obyvatel. Osídlení této oblasti spadá už do dvanáctého století. Ostatně tak, jako mnoho osad, které byly založeny rodem pánů z Hradce. Už ve čtrnáctém století se Slavonice staly městem.
§  Pro nynější obyvatele města byla důležitá jedna etapa, která proběhla v šestnáctém století.
§  Vzhledem k tomu, že se většina obyvatel města v šestnáctém století přiklonila na stranu evangelickou, ráz města se začal měnit.
§  Svědkem je zachovalá sgrafitová výzdoba měšťanských domů.
Právě takto zdobené domy dělají jihočeské Slavonice jedinečnými a každoročně sem lákají návštěvníky na Slavonice Fest, který je svátkem filmového umění. 

Jihočeská pohádková města
Ohodnoťte příspěvek
250x250-2-1474093619.jpg
Previous
Next