Skip to Content

Tuesday, June 19th, 2018

Giotta.cz

Obecný magazín

Low-cost cestování jako novodobý koníček

Low-cost cestování jako novodobý koníček

Closed
by Duben 10, 2018 Hobby

Málokdy se stane, že by se sešla skupina lidí a úplně všichni z party by měli stejné koníčky. Ano samozřejmě, že většinou se lidé se stejnými koníčky seskupují, ale většinou se jedná o jednu nebo dvě záliby které členy skupiny spojují. Známe hodně typických koníčků jako je například čtení, houbaření, zpívání, hraní na nějaký hudební nástroj, jezdectví, výlety na kolech nebo i pěší turistika.
gesto přátelství
Mezi takový novodobý koníček můžeme určitě zařadit cestování. Ptáte se, co je na cestování novodobého? Nemyslím jen tak obyčejné cestování, mám na mysli cestování na vlastní pěst, můžeme ho také nazvat nízkonákladovým cestováním. Dříve by se jen málo kdo odvážil koupit si sám letenku a zaplatit hotel a vyrazit na cestu. Většina z nás je zvyklá, že si dojde do cestovní kanceláře, vybere si datum, který se mu hodí, objedná zájezd nejlépe s plnou penzí a před odletem odešle peníze na účet cestovní kanceláře a více se o nic nestará. Jo zní to pohodově, ale opravdu se Vám líbí zrovna tenhle hotel? Tahle destinace? Nebo jste si tuto dovolenou vybrali pouze kvůli termínu?

Cestování na vlastní pěst má mnoho výhod mezi největší výhody bych určitě zařadila cenu, termín odjezdu i návratu, destinace. Když někam jedete sami na sebe tak sami určujete konečnou sumu, na kterou se dostanete. Za prvé jde hodně ušetřit na letence, na různých internetových portálech a srovnávačích se můžete podívat na ceny jednotlivých letenek v určité dny a podle toho si vybrat přesný termín dovolené.

perla4.jpg

Pokud si nemůžete vybírat dny a máte přesně určený termín tak si můžete alespoň vybrat ten nejlevnější nebo nejpohodlnější let který ten den letí. Destinaci si můžete vybrat buď podle toho kam najdete zvýhodněný let nebo podle toho kam vás srdce táhne nejvíce, je na Vás, zda si vyberete útulný hotýlek na pláži, rodinný penzion či velký luxusní hotel v centru. K tomu abyste našli co nejlepší bydlení Vám pomohou internetové portály, které nabízejí několik tisíc ubytování a k dispozici Vám jsou recenze od ostatních.
boty v ruce
Výhodou cestování na vlastní pěst je, že z něj snadno uděláte low-cost cestování, stačí si vybrat nízkonákladovou společnost u které si koupíte letenky a nemít přehnané nároky na ubytování. Je jen a jen na Vás, co si vyberete.

Low-cost cestování jako novodobý koníček
5 (100%)1
250x250-2-1474093619.jpg
Previous
Next