Skip to Content

Monday, December 17th, 2018

Giotta.cz

Obecný magazín

Sbalit nebo nesbalit

Sbalit nebo nesbalit

Closed
by Říjen 16, 2018 Cestování


Když mi bylo dvacet, stačil mi batoh. Lépe řečeno krosna. Na týden nebo 14 dní a nebyl problém do hodiny zabalit. Vešel se tam i spacák, karimatka a boty. Ty stačily dvoje – sandály a trekové, jedny na nohu, druhé do batohu.  Kraťasy 2x, dlouhé kalhoty 2x, tričko s krátkým 3x, tričko s dlouhým rukávem 2x, mikina, nepromokavá bunda, pár párů ponožek, pár kalhotek, noční košilka, ručník. Taštička s kosmetikou a hygienickými potřebami. Jeden krém na obličej, pasta, kartáček, krém na opalování, tužka na oči, řasenka, hřeben, mýdlo, šampon.

Dnes je mi jednou tolik, balení mi trvá několik hodin a obrkufr je narvaný k prasknutí a k němu se přidává taška za taškou – s botami, s oblečením, co se nevešlo do kufru, s kosmetikou a hygienickými potřebami, ….

nosič zavazadel


Oblečení nemá cenu vyjmenovávat – do města, do přírody, do špatného počasí, do hezkého počasí. Boty musí ladit, barvy musí ladit. Zabalit, auto plné k prasknutí, na místě vybalit a před zpáteční cestou zjistit, že jsem měla na sobě tak třetinu toho, co jsem si vzala s sebou. Co se kosmetiky týče, škoda mluvit. Minimálně dvě taštičky. Znáte to. Krém na den a noc, pleťová séra, odličovač na oči a pleť, make-up, několik tužek a stínů, pudr, tužka na obočí, atd., atd..

kufr


V čem je rozdíl?


Je to v tom věku? Potřebuji toho teď opravdu tolik? Ne. Je to v pohodlí.

Dříve jsem cestovala hlavně autobusem a vlakem. Vše jsem si tahala na zádech. Dneska jezdíme autem, případně létámeletadlem. Do letadla jsem schopná zavazadla zredukovat a nakoupit mini balení hygienických potřeb, ale stojí mě to hodně času a přemýšlení,  vybírání a kombinování. Do auta se toho vejde… a v tom to je. Raději toho vzít víc, než něco zapomenout. Ale když pak tahám kolem recepce všechna ta zavazadla a paní lezou oči z důlků (vždyť jsme přijeli jen na prodloužený víkend), tak si říkám, že příště mi už musí stačit jen jedna velká cestovní taška. A nebude ani celá naplněná. Snad. Příště.

Sbalit nebo nesbalit
Ohodnoťte příspěvek
Previous
Next